24 Ocak 2018

KONGREYE DAVET

Son dönemlerde tatil beldeleri veya otellerde yapılan bilimsel faaliyetlerden farklı olarak, gerçek manada sosyal bilimler bünyesinde disiplinler arası çalışmalarını bir araya getirebilmek için, bilimin kültürün merkezi olan Ankara’da siz değerli bilim insanlarını 3-4-5 Mayıs 2018) tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi’ne davet etmekten onur duyuyoruz.

Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi’nde; nitelik açısından bilim ve kültürle ilgilenen akademisyen, araştırmacı bilim insanlarının çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamak, sosyal bilimlerin bütün alanlarında çalışma ortamı oluşturmak hedeflenmektedir. Sosyal bilimlerin her alanındaki sorunlar, gelişmeler ve değişmeler ile ilgili bir çalışma ortamı oluşturmayı önemsemektedir. Bu bağlamda sizleri sosyal bilimler alanında değişimleri, dönüşümleri, ilerlemeleri ve yenilikleri bilimsel bir platformda tartışarak akademik ve bilim camiasına katkı sunmaya davet ediyoruz.

Kongrede kabul edilen bildirilerin özetleri Kongre özet kitabında yayınlanacak, bildirilerin tam metinleri bildiri tam metinleri (proceeding) elektronik kitap olarak yayınlanacaktır.

Kongre kapsamında uluslararası karma Güzel Sanatların bütün dallarıyla ilgili sergisi düzenlenecektir. Kongreye sergi çalışması gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar kongrenin yapıldığı zaman süresince sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır. Kongreye sanatsal çalışma ile katılarak eserlerini göndermek isteyen katılımcılar (buraya tıklayarak butonu konulsun) gönderebilirler.

Uluslararası Kültür ve Bilim Kongresi bünyesinde Poster sunumlara yer verilecektir. Poster sunum hazırlama kuralları için (buraya tıklayarak butonu konulsun) tıklayınız.

Sosyal bilimler alanında çalışma yapan yurt içinden ve yurt dışından bütün bilim insanları, araştırmacılar ve kurumlar için geçerlidir. Katılımcıların kendilerine önemli kazanımlar elde edeceği bir kongre olması dileğiyle…